ناوگان اورژانس راتوسعه می‌دهیم/زمان رسیدن به حوادث باید کاهش یابد

0

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن قاضی زاده هاشمی در همایش سالروز چهل و دومین تاسیس اورژانس کشور اظهار کرد: در اینکه اورژانس کشور خدمات زیادی داشته و دارد، تردیدی نیست. اورژانس سازمانی است با مسئولیت بسیار سنگین و فعالیت های خیلی خوبی در این سازمان انجام شده و جا دارد که از مسئولین مربوطه در چهار سال گذشته تشکر کنم.

وی ادامه داد: بیش از ۱۲۰ مرکز اورژانس را تجهیز کردیم و راه اندازی اورژانس هوایی از جمله کارهای اورژانس بود ولی خلاصه آنها باید رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اورژانس در سال بیش از ۶۰ هزار ماموریت را انجام می دهد ولی می بایست زمان حضورمان در جاده ها به حداقل برسد.

وی اضافه کرد: در دولت دوازدهم ناوگان زمینی و هوایی را تجهیز و توسعه می دهیم. کسانی که تلفن اورژانس کشور را جواب می دهند بیشترین آرامش را میتوانند به مردم بدهند و خیلی مهم است که در اولین تماس بتوانند ضمن ارامش به فرد اطلاعات لازم را در اختیارش بگذارد. همچنین بعد از آن زمان رسیدن بیشترین اهمیت را دارد و باید از هشت دقیقه نیز کمتر شود.  

قاضی زاده هاشمی گفت: کسی که به بالین بیمار یا مصدوم میرود باید اطلاعات کافی را داشته باشد و بارها تاکید کرده ام که آموزش ها مداوم باشد و سلسله مراتب رعایت شود. این بخش باید در این دوره بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.  دانش و مهارت پرسنل اورژانس بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی افزود: ما امروز جمع شده ایم که با مردم ایران تجدید عهد کنیم که از جان‌شان مراقبت کنیم. اگر فردی با شماره ۱۱۵ تماس گرفت این اطمینان را داشته باشد که بهترین راهنمایی ها را می‌گیرد و در صورت نیاز در کمترین زمان، نیروهای اورژانس را به او برسانیم.

وزیر بهداشت افزود: به نظر می رسد باید هماهنگی های بیشتری بین اورژانس پیش بیمارستانی و معاونت درمان و دیگر بخش ها  صورت گیرد و نباید به صورت جزیره ای عمل کرد. باید حتی الامکان علت این حوادث را با فرهنگ سازی  از بین ببریم که حوادث کاهش دهیم. 

هاشمی با بیان اینکه ۵ هزار تخت بیمارستانی در اورژانس ها در دولت یازدهم اضافه شده است، گفت: همچنان تخت ها اشغال است. نزاع خیابانی و حوادث جاده ای را با فرهنگ سازی می شود کاهش داد.


پاسخ دهید