معرفی ۱۴ هزار مرکز غیر بهداشتی به مراجع قضائی

0

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا غلامی به تشریح بازرسی های انجام شده توسط بازرسان بهداشت محیط پرداخت و افزود: بازرسان بهداشت در مدت یاد شده،  ۶۹۰ هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، ۱۸۱ هزار مورد بازرسی از مراکز عمومی حساس مانند هتل ها، مراکز اقامتی، آرایشگاه ها و …، ۲۲ هزار مورد بازرسی از اماکن بین راهی، ۳۶ هزار مورد بازرسی از سامانه های آبرسانی و ۱۲ هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه قلیان در سطح کشور انجام داده اند.

وی از کشف و معدوم سازی یک هزار و ۳۸۹ تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در کشور توسط بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در مجموع تا امروز، ۱۴ هزار مرکز و مکان متخلف از نظر بهداشتی به مراجع قانونی معرفی شده اند.

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت یادآور شد: بازرسان بهداشت محیط همچنین ۵۳۱ هزار مورد کلرسنجی، ۲۸ هزار مورد نمونه برداری از مواد غذایی و ۴۴ هزار مورد نمونه برداری از مواد غذایی سنتی را انجام دادند.

غلامی تصریح کرد: در بازرسی های بهداشتی امسال، ۳۹۶ مورد از مراکز و اماکن بین راهی مختلف به مراجع قضایی معرفی و ۱۵۶ مورد از آنها تعطیل شدند.

به گفته وی، از ابتدای اسفند ۹۵ تا کنون برای ۲۱۵ هزار نفر از افراد در مشاغل و صنوف مختلف، کارت بهداشت صادر شده است.


پاسخ دهید