مسافرت با هواپیما در مسیرهای طولانی

0

 خستگی مسافرت با هواپیما را می توانیم تا حدودی کاهش دهیم سفر طولانی با این وسیله هوایی می تواند باعث بی حالی و کسلی مسافر خواهد شد برنامه خواب مسافران هواپیما در مسافت های طولانی برهم خواهد خورد استراحت در هواگیما با شرایط این وسیله امکانپذیر نخواهد بود .

سفر طولانی با هواپیما، قطار یا اتوبوس می‌تواند واقعا مانع از خواب آسوده شود و شرایط ناخوشایندی برای افراد در مدت‌زمان سفر ایجاد کند. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه هستید و نمی‌توانید دور سفرهای نوروزی را هم خط بکشید، این توصیه‌ها را در طول سفر جدی بگیرید تا بتوانید راحت‌تر استراحت کنید: نور اضافی را از بین ببرید! از ماسک خواب استفاده کنید تا نور اضافی در محیط استراحت به چشم‌های شما برخورد نکند. این کار واقعا خوابیدن را برای شما راحت‌تر می‌کند. جلوی سروصدا را بگیرید! سروصدای ناشی از موتور هواپیما یا اتوبوس در کنار سروصدای مردمی که همراه شما هستند، می‌تواند شما را دائما بیدار نگه دارد. استفاده از گوشی‌های صداگیر هدفونی می‌تواند شما را از شرّ صداهای اضافی خلاص کند و شرایط لازم را برای خوابیدن شما فراهم سازد.

نکات ریز را فراموش نکنید! اگر می‌خواهید شرایط مناسبی برای خوابیدن خودتان فراهم کنید، خصوصا در حالت نشسته، حتما بالش گردن و پتوی مسافرتی مخصوص خودتان را به همراه داشته باشید تا محیط خانه را برای شما شبیه‌سازی کنند. به یاد داشته باشید که استراحت کردن در زمان سفر خیلی مهم است، خصوصا برای کسانی که مسافت طولانی‌ای را طی می‌کنند و زمانی به مقصد می‌رسند که هنوز روز است. البته اگر در غروب یا شب به مقصد می‌رسید، بهتر است که در طول سفر نخوابید و خوابیدن را بگذارید برای مقصد!

سلامتیسم

 

ارسال شده در 5 فروردین 1396 توسط خانم فردوس فرد با موضوع پزشکی


پاسخ دهید