مایو اسلامی پوشیده

0

مایو اسلامی پوشیده

دین اسلام، از آنجایی که معلوم است مایو اسلامی پوشیده بعضی قوانین مشخص مربوط به پوشش دارد که هر مسلمان در هر لحظه از زندگی اش باید رعایت کند. این قوانین در مورد قسمتهایی از بدن که باید پوشیده شوند  بوده و برای خانمها و آقایان متفاوت از یکدیگر هستند. بطور کلی مردها باید بین کاسه زانو و شکم پوشیده باشد. در مورد زنان; پوشیده بودن به غیر از دست، پا و صورت باید پوشیده شود. این قانون در کنار دریا و استخر نیز جاری است. با بیان دیگری در پلاژ نیز این قسمتها باید پوشیده بمانند، مهمتر از همه برآمدگیهای بدن باید دیده نشوند. مدلهای مایو اسلامی برای همین علت تولید شده اند.

کاتگوری مایو اسلامی پوشیده بنابه قوانین دینی همه قسمتهایی از بدن را که باید پوشیده شوند را میپوشانند.

مدل مایوهای اسلامی یا بورکینی در بین خودشان نیز به دو زیر دسته مایو پوشیده و مایو نیمه پوشیده تقسیم میشوند.
مایو یا لباس شنا نام لباسی است که برای مایو اسلامی پوشیده شنا کردن از آن استفاده می‌شود. واژهٔ مایو(به فرانسوی: Maillot de bain) از فرانسوی وارد زبان فارسی شده‌است.جنس لباس شنا معمولاً از الیاف مصنوعی است.

مایو اسلامی پوشیده لباس شنايي با پوشش کامل بدن، زنان مسلمان را به عنوان مامور نجات غريق به ساحل هاي استراليا آورد و به آنها هم اجازه شنا کردن داد…
مایو اسلامی پوشیده | مدلها و قیمت مایو پوشیده اسلامی بورکینی
لباس شنایی با پوشش کامل بدن، مایو اسلامی پوشیده زنان مسلمان را به عنوان مامور نجات غریق به ساحل های استرالیا آورد و به آنها هم اجازه شنا کردن داد و تنش ها و کشمش هایی که بخش هایی از سیدنی را در یک سال گذشته تحت تاثیر قرار داده بود، کاهش داد.
لباس شنای بورکینی دوتکه، که در خاور میانه مرسوم و رایج است، راه حل مناسب واثبات شده ای برای بازسازی چهره غریق نجات شنا است.
مککا لالا ،دختربیست و دوساله استرالیایی به رویترز گفت:« من استرالیایی هستم، بنابراین همیشه به سبک استرالیایی زندگی می کنم، اما حالا من با داشتن لباس شنای بورکینی امکان بیشتری برای شرکت کردن و سهیم بودن مایو اسلامیدرآن را پیدا کرده ام. ما همیشه عادت داشتیم به ساحل دریا برویم، اما حالا با استفاده از برکینی می توانیم واقعا شنا کنیم.»

فیزا یکی از بیست و چهار جوان مایو اسلامی پوشیده استرالیای عرب نژاد است که اخیرا در یک دوره کلاس آموزشی ده هفته ای برای حفظ زندگی شناگران استرالیایی که با هدف گسترش آمیزش نژادی در ساحل های دریا شروع شده است، ثبت نام کرده است.
این تغییر و ابتکار به دنبال آشوبهای نژادی مایو اسلامی پوشیده  بین استرالیای های لبنانی نژاد و جوانان استرالیایی مایو اسلامی پوشیده  نژاد سفید در ساحل کرنولا در جنوب سیدنی در کریسمس 2005 بود؛ که پس از حمله به دو نفر غریق نجات صورت گرفت. در این حادثه اتومبیل ها، مغازه ها و کلیساها به سختی آسیب دید.
لالا که دارای نژادی لبنانی-استرالیایی است، با استفاده از پوشیدن برکینی- ترکیبی بین لباس شنای زنانه دوتکه و بورکا(نوعی لباس بلند و نقابدار برای زنان مسلمان)- توانست پوشش خود را در ساحل های کرنولا حفظ کند.
این لباس مایو اسلامی پوشیده  تمام قد از جنس لیکرا(نوعی پارچه غیر قابل نفوذ در برابر آب) که سر را پوشانده است، آنقدر به بدن نچسبیده است که شرم آور و بسیار تنگ باشد، اما به اندازه کافی تنگ هست تا به شناگر اجازه بدهد تا آزادانه شنا کند. این لباس بدن را به طور کامل، به جز دست و صورت و پایین پا می پوشاند. این مدل به زودی در شمایلی به رنگ قرمز و زرد تولید خواهد شد.
آهدا زانتی، تولید کننده برکینی گفته است:« ما در سرتاسر استرالیا توسط آب محاصره شده ایم، و ما کاملا برای این موضوع در تمام مدارس آموزش داده می شویم، اهمیتی ندارد که شما به چه مدرسه ای می روید. مایو اسلامیمایو اسلامی پوشیده  بنابراین زمانی که بعضی از دختران تصمیم می گیرند که حجاب اسلامی داشته باشند و این پوشش را برای خود انتخاب می کنند، تصمیم می گیرند که از شنا کردن خودداری کنند. اما ما نمی خواهیم این اتفاق بیفتد.»

برکینی در صدمین جشن سالانه حفاظت جان شناگران و موج سواران  مایو اسلامی پوشیده دراسترالیا معرفی و ارائه شد، که درابتدا درساحل بوندی، ساحل معروف سیدنی استفاده شد و با درخواست صد و پانزده هزار نفر در بیش از سیصد باشگاه روبرو شد.
زانتی که لباس بورکینی را صد و شصت دلار استرالیا می فروشد، امیدوار است که جاذبه استفاده ازاین لباس را در میان زنان مسلمان در ساحل دریاها گسترش بدهد.
او گفته است:« ما این نوع لباس شنا را، نه تنها برای پوشیدگی و شرم و عفاف آن، بلکه برای محافظت از آفتاب نیز تشویق می کنیم. بنابراین این لباس شنا تنها جنبه شرم و پوشیدگی وحجاب ندارد، بلکه مایو اسلامی پوشیده محافظی در برابر نور خورشید، ماسه و موج دریا است.»

منبع

مایو اسلامی 

پاسخ دهید