قاتل ها عجیب غریب نیستند/80درصد قتل ها بر اثر نزاع خیابانی است

0

سلامت نیوز:سرپرست دادسرای جنایی تهران با تاکید بر آموزش به مردم برای کنترل خشم گفت: قاتل ها در نظر بسیاری، افراد عجیب و غریبی به شمار می آیند در حالیکه بیشتر آنان انسان های عادی هستند که در اثر هیجان لحظه ای و کنترل نکردن خشم دست به قتل می زنند.

به گزارش سلامت نیوز، قاضی محمد شهریاری در گفت و گو با ایرنا، افزود:این افراد، کسانی هستند که به خاطر مواردی پیش پا افتاده و به ظاهر ساده همچون مثلا نزاع خیابانی، عبور از چراغ راهنمایی، چپ چپ نگاه کردن و مواردی از این دست با طرف مقابل، درگیر و مرتکب قتل می شوند.
وی اظهار کرد: این افراد روی خشم خود ، هیچ کنترلی ندارند ؛ لذا به مردم توصیه می شود قدری صبور باشند.
سرپرست دادسرای جنایی تهران با بیان اینکه 80 درصد قتل های انجام شده ، نزاع های خیابانی است، اظهار کرد:‌ والدین بر رفتار فرزندان خود نظارت داشته باشند و به آنان کنترل خشم را آموزش دهند تا در مواردی همچون نزاع های خیابانی ، احساسات خود را بتوانند کنترل کنند.
وی ادامه داد: اگرچه یک سری نابهنجاری و مشکلات اجتماعی و اقتصادی در جامعه وجود دارد اما این نابهنجاری ها و مشکلات نباید موجب ناتوانی در کنترل خشم شود.
شهریاری با انتقاد از تداوم آمار اسیدپاشی در کشور، تصریح کرد: متاسفانه برخی، بدلیل هیجان لحظه ای و شنیدن پاسخ «نه» ، مرتکب اسیدپاشی می شوند درحالیکه بیشتر این افراد بعد از انجام این کار اظهار پشیمانی می کنند و می گویند که اشتباه کرده اند؛ افراد باید بیاموزند اگر طرف مقابل به آنان جواب «نه» داد دلیل بر ارتکاب چنین کاری نیست و باید بتوانند خشم خود را کنترل کنند.
وی اضافه کرد: با ارتکاب قتل، سرنوشت این افراد عوض می شود و باید منتظر اجرای حکم قصاص بمانند و در صورت رضایت اولیای دم، 10 سال باید تحمل حبس کنند.
شهریاری خاطرنشان کرد: با آموزش از طریق مدرسه، والدین، نهادهای اجتماعی و رسانه ها ، وقوع اینگونه قتل ها حتما قابل پیشگیری است.
به گزارش ایرنا ، سیدشهرام موسوی معاون پزشکی وآزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد در 10 ماهه سال 95، ( از فروردین تا پایان دی ماه سال گذشته) 84 هزار و 915 تن به دلیل آسیب های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کردند.


پاسخ دهید