سم زدایی بدن با سولفات منیزیم

0

سم زدایی با سولفات منیزیم، همان سم زدایی با نمک است. حمام آب گرم البته با نمک که سم زدایی معمولی از سولفات منیزیم است، این اجازه را به بدن می دهد که با مواد معدنی که در خود دارد سموم بدن را بیرون بکشد. حامیان این کار ادعا می کنند که خیساندن و حمام کردن از سولفات منیزیم سموم مضر بدن را از بین می برد و موجب تعادل بدن می شود. همچنین باعث کنترل وزن، رهایی از درد عضله ها، افزایش سلامت بدن و آرامش می شود.

سولفات منیزیم بسیار شبیه نمک است اما ترکیبی کاملاً متفاوت دارد. سولفات منیزیم از منیزیم و سولفات ساخته شده است در حالی که نمک از ماده سدیم به وجود آمده است. سولفات منیزیم بیش از ۴۰۰ سال است که مورد استفاده ی مردم قرار دارد.

از زمانی که یک کشاورز انگلیسی کشف کرد که آب تلخ چاه در مزرعه ی او خواص درمانی زیادی در خارش پوست و جراحت ها دارد. بنابراین مزایای استفاده از سولفات منیزیم و نحوه ی استفاده از آن را یاد بگیرید.

مزایای سم زدایی سولفات منیزیم چیست؟

جذب منیزیم از مزیت های استفاده ی آن در حمام است. منیزیم در سراسر پوست جذب می شود و سطح منیزیم و سولفات را در خون افزایش می دهد و این مزایا ناشی از علت دما و ماهیت حمام است، که با حرارت و آرامش به کاهش درد کمک می کند.

چگونه حمامی با سولفات منیزیم داشته باشیم؟

استفاده از ۲ فنجان سولفات منیزیم برای یک وان استاندارد حمام با آب نسبتاً گرم است. گرفتن دوش آب به داخل وان حمام، جهت حل سریع و مخلوط آب و صابون است. ماندن در وان به مدت ۱۲ دقیقه یا ۲۰ دقیقه، تا به خوبی خیس شوید. برای مزایای آروماتراپی اضافه کردن روغن های ضروری مانند اسطوخودوس، نعنا یا درخت چای به وان حمام بسیار لذت بخش است و حس تازگی را به شما می دهد. شما می توانید سولفات منیزیم را به راحتی از فروشگاه ها خریداری کنید.

آیا سولفات منیزیم به از دست دادن وزن کمک می کند؟

هنوز مدرکی برای حمام سولفات منیزیم و مؤثر بودن آن در دسترس نیست، ولی در اکثر موارد ۱ ساعت حمام آب گرم حدود ۱۲۶ کالری می سوزاند که کار همان پیاده روی ۳۰ دقیقه ای را انجام می دهد. دلیل از دست دادن وزن می تواند ناشی از عرق کردن باشد.

نوشیدن سولفات منیزیم:

کارشناسان نوشیدن سولفات منیزیم را به عنوان یک سم زدا معرفی می کنند که به کاهش وزن قابل توجهی منجر می شود. اولین گام برای رسیدن به کاهش وزن، خوردن متعادل و رژیم غذایی حاوی مواد مغذی، ورزش منظم، تمرین و مراقبت است.

خطرات و عوارض حمام سولفات:

بی حالی، تاری دید، سرگیجه یا غش کردن، مشکلات تنفسی، افزایش یا کاهش دفع ادرار، کاهش ضربان قلب و ضعف عضلانی است. البته این عوارض در صورت مصرف بیش ازحد است. حمام کردن با استفاده از سولفات منیزیم یک تجربه ی لذت بخش و آرام بخش است. پس از یک روز طولانی و خسته کننده و بعد از ورزشگاه است. حمام گرم و یا داغ به نوبه ی خود یک روش بسیار عالی برای کاهش استرس و صرف وقت با کیفیت عالی است.

دکتر سلام


پاسخ دهید