رونمایی از خط تولید «استامینوفن تزریقی» با حضور تولیت آستان قدس

0

به گزارش خبرنگارمهر،حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی درمراسم رونمایی از خط تولید داروی «استامینوفن تزریقی» که برای اولین بار در ایران توسط شرکت داروسازی ثامن تولید شده است، اظهار کرد: واردات داروهای خارجی با قیمت‌های بالا برای کشور ما که دارای دانشمندان جوان و باانگیزه است پسندیده نیست و باید در جهت خودکفایی در تولید این داروها گام برداریم.

وی با اشاره به توانمندی های داروسازی ثامن افزود: این مجموعه با ورود به حوزه تولید داروهای نوترکیب می‌تواند ضمن کمک به اقتصاد کشور و اشتغال زایی برای جوانان، در راستای کمک به بیماران خصوصا بیماران بی بضاعت کمک های شایانی را به انجام رساند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: راه‌اندازی خطوط تولید داروی جدید در داروسازی ثامن موجب ارتقای این شرکت شده، کمک به کاهش وابستگی به خارج از کشور است و تولید یک محصولات جدید و دانش بنیان تحت لوای پرچم حضرت رضا(ع) قطعاً قداست و برکتی دو چندان خواهد داشت.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه بیان کرد: دست یابی به موفقیت در بخش های مختلف با مدیریت و فعالیت جهادی امکان پذیر است، باید با روحیه ای جهادی گام در میدان عمل گذاشت و موانع را برداشت.

رئیسی با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: این شرکت باید در سال جاری با عملی جهادی و همتی مضاعف در مسیر تحقق شعار سال ۹۶ با جدیت گام بردارد زیرا استقلال سیاسی کشور با استقلال اقتصادی پیوند خورده و باید به این عرصه نیز توجه جدی شود.

وی تصریح کرد: برخی وابستگی ها به خارج از کشور موجب سو استفاده دشمنان شده و آنها می خواهند با فشار به ملت ایران از این مسیر، استقلال کشور را دچار خدشه نمایند که باید گفت راهکار حفظ استقلال کشور«اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» است.
 


پاسخ دهید