رایزنی فعالان اقتصادی باوزیر بهداشت/تفاهم‌نامه همکاری امضاءمی شود

0

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس این تفاهم نامه که به امضای حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران رسید، اتاق بازرگانی تهران مطالبات شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت را از وزارت بهداشت پیگیری و نیازهای وزارت بهداشت را به این شرکت ها منعکس خواهد کرد.

انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت اخیرا زیر مجموعه تشکل های اتاق تهران تشکیل شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: درست است که باید از تولید داخل حمایت کنیم اما تا کجا و به چه قیمتی؟ بازار را با ۲۰ درصد بالاتر از قیمت جهانی هم حاضریم در اختیار تولید داخل قرار دهیم اما نمی‌توانیم‌ پول مردم و بیت‌المال را صرف خرید کالای گران‌ بکنیم.

وی اظهار داشت: ما سانتریفیوژ نمی‌خریم، قرص و دارو و تخت و کپسول و دستگاه‌های پزشکی می‌خریم و قطعا قیمت مولفه تعیین‌کننده‌ای است.

به گفته قاضی زاده هاشمی، از توسعه صادرات در حوزه بهداشت و درمان کاملا حمایت می‌کنیم. بنگاهی که بتواند در این حوزه صادرات داشته باشد بنگاه موفق و سخت‌کوشی است.

وی اظهار داشت: باید ببینیم بقیه کشورها چه کرده‌اند، سازوکار اقتصادی است که آنها را موفق کرده است. دولت‌ها ناظر و سیاستگذار هستند و تولید و اجرا در اختیار بخش خصوصی است.

به گفته وزیر بهداشت، علاقمندم هم دولت و هم مجلس نگاه‌شان را به بخش بهداشت و درمان و آموزش تغییر دهد و بخش خصوصی را به رسمیت بشناسد. حاضریم فرزندان‌مان به دانشگاه‌های فیلیپین و آسیای شرقی بروند اما در داخل برای بخش خصوصی بخیل هستیم و نمی‌گذاریم بخش خصوصی در بخش آموزش فعال شود.

وی افزود: نگاه سوسیالیستی اجازه نمی‌دهد بیمارستان مدرن ساخته شود. می‌گویند بیمارستان مدرن برای پولدارها ساخته می‌شود. مگر پولدارها ایرانی نیستند؟ مگر مسیر توسعه از همین راه نمی‌گذرد؟


پاسخ دهید