دکتر ژاله کارامد: با سفید کردن دندان ها طرح لبخندی زیبا داشته باشید

0

سفید کردن دندان دکتر ژاله کارامد

اصلاح طرح لبخند که در بسیاری از موارد توسط دندانپزشک توصیه و انجام می شود، می تواند تاثیر بسزایی بر اعتماد به نفس افراد داشته باشد. این فرآیند می تواند ترکیبی از روش های مختلف و یا یک روش خاص باشد. در برخی شرایط دندانپزشک برای اصلاح طرح لبخند تنها رسیدن به رنگ مطلوب را توصیه می‌ نماید که به آن بلیچینگ نیز گفته می‌شود.

دکتر ژاله کارامد گفت: نکته بسیار مهم این است که به جهت جنس مواد استفاده‌ شده در سفید کردن دندان‌ها، ممکن است در صورت انجام نادرست این روش، حساسیت‌های موقتی در نواحی لثه و مخاط دهان برای بیمار پیش بیاید و وی را آزار دهد.

اما چرا افراد به سفید کردن دندان‌ها نیاز پیدا می‌کنند؟ مسئله اینجاست که مینای دندان ساختاری دارد که در طولانی‌مدت تحت تاثیر رنگ‌دانه‌های خوراکی‌هایی قرار می‌گیرد که ما می‌خوریم و این رنگ‌دانه‌ها پس از مدتی در عاج دندان نیز نفوذ می‌کنند و نتیجه این امر زردی دندان‌ها خواهد بود. این در حالی است که به جهت تبلیغات و آنچه در رسانه‌ها می‌بینیم، داشتن دندان‌های سفید نشان از زیبایی دارد و لبخند زیبا لبخندی است که صاحب آن دندان‌هایی سفید داشته باشد.

روش های سفید کردن دندان

سفید کردن دندان‌ها برای رسیدن به طرح لبخند زیبا در دو روش کلی انجام می‌شود:

– سفید کردن دندان‌ها در مطب

– سفید کردن دندان‌ها در خانه

1- سفید کردن دندان‌ها در مطب

دکتر ژاله کارامد خاطر نشان کرد: در این روش، فرد تحت درمان در مطب دندانپزشک زیبایی حضور می‌یابد و مراحل سفید کردن دندان برای داشتن طرح لبخند زیباتر آغاز می‌شود. سفید کردن دندان‌ها با مواد شیمیایی صورت می‌گیرد؛ موادی که به مینای دندان نفوذ کرده و با تحت تاثیر قرار دادن رنگ‌ دانه‌های مذکور، رنگ دندان را روشن‌تر می‌سازند و در مرور زمان این مواد به عاج دندان نیز نفوذ می‌کنند. اما نکته مهم این است که این مواد با لثه‌ها نباید تماس داشته باشند و دندانپزشک زیبایی طی یک فرایند ظریف و هنرمندانه لثه‌ها را با مواد مخصوصی می‌پوشاند.

2- سفید کردن دندان‌ها در خانه

علاوه بر روشی که ذکر شد، روشی هم برای سفید کردن دندان‌ها در خانه وجود دارد که این روش نیز باید توسط دندانپزشک زیبایی توصیه و اجرایی شود. در این روش با قالب‌گیری از دندان‌ها یک روکش مخصوص از دندان‌ها ساخته می‌شود که در زمان‌های مشخص‌شده و با راهنمایی مخصوص باید استفاده شود.

از کدام روش برای سفید کردن دندان ها استفاده کنیم؟

سفید کردن دندان دکتر ژاله کارامد

برای داشتن طرح لبخند زیبا و دندان‌هایی سفید، بهتر است از دندانپزشک زیبایی مشاوره بگیرید که ممکن است یکی از روش‌های بالا یا هر دو را در زمان‌های مشخصی به شما توصیه کند. ممکن است روش اول نیاز به تکرار داشته باشد یا این‌که روشی ترکیبی با زمان‌بندی خاص توصیه شود.


پاسخ دهید