دکتر ژاله کارامد:چگونه می توان دندان های جلو را با روش تراشیدن اصلاح کرد؟

0

اصلاح دندان های جلو دکتر ژاله کارامد

لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس فرد را دو چندان نماید. افرادی که دندان های مرتبی ندارند و یا در اثر حادثه دندان های جلویشان لب پر شده است، همواره از این موضوع رنج می برند. اصلاح طرح لبخند روشی است که به این افراد کمک می کند تا از داشتن دندان های مرتب و زیبا لذت ببرند.

افراد دارای چنین مشکلاتی برای درمان به دندانپزشک مراجعه می‌کنند. اما مهم‌ترین مسئله در این موارد، تشخیص روش مناسب است. زیرا روش‌هایی مختلفی برای اصلاح شکل ظاهری دندان‌ها وجود دارد و در صورت انتخاب روش نامناسب ممکن است وقت و هزینه شما هدر رود.

روش تراشیدن دندان جلو چیست؟

دکتر ژاله کارامد گفت: پس از تشخیص، با گرفتن عکس و با استفاده از تجهیزات مناسب، لایه بسیار نازکی از محدوده مورد نظر در دندان مربوطه تراشیده می‌شود و فرم داده می‌شود. این کار بسیار ظریف و به‌نوعی باید هنرمندانه انجام شود و در صورت نیاز موادی هم‌ رنگ دندان بخش‌های خالی را پر می‌کنند تا فرم نهایی به‌صورحجت کاملا طبیعی حاصل شود. به بیان دیگر، در برخی موارد، تراش دادن دندان همراه باندینگ انجام می‌شود. این روش برای یک دندان، اغلب اوقات در یک جلسه قابل انجام است و زمان زیادی نمی‌برد. اما با استفاده از ابزارها و مواد مختلفی انجام می‌شود که استفاده درست و مناسب نقشی بسیار حیاتی در موفقیت کار دارد.

نکته بسیار مهم این است که متخصص ردیف کردن دندان، هرگز از این روش برای اصلاح دندان‌های بسیار پوسیده یا عصب‌کشی شده استفاده نمی‌کند و در این موارد، باید از روش‌های دیگری استفاده کرد.

روش تراشیدن دندان جلو در چه مواردی انجام می شود؟

یکی از روش ها برای اصلاح طرح لبخند، ردیف کردن دندان‌های جلو با استفاده از تراشیدن است که این کار توسط متخصص ردیف کردن دندان تشخیص و انجام داده می‌شود.
پیش از هر چیز، تاکید دوباره روی این موضوع مهم است که تشخیص نهایی باید توسط متخصص ردیف کردن دندان انجام شود، اما به‌طور کلی، روش تراشیدن بیشتر در دندان‌های جلو انجام می‌شود. این روش عموما در موارد زیر قابل انجام است:

– در مواردی که ایراد جزئی‌ ست یا مربوط به لب‌ پر شدن می‌شود.

– مواردی که کمی روی هم رفتگی وجود دارد.

– فرم غیرطبیعی وجود دارد.

– شکستگی جزئی وجود دارد.

– طول دندان زیاد است.

– گوشه‌های دندان تیز است.

مزایای درمان تراشیدن دندان جلو

اصلاح دندان های جلو دکتر ژاله کارامد

– شاید تغییرات انجام‌ شده جزئی به‌نظر آیند، اما در نهایت تغییر شگرفی در کل ساختار لبخند حاصل خواهد شد.

– عموما متخصص ردیف کردن دندان این کار را با تراش دادن لایه سطحی دندان انجام می‌دهد تا دندان آسیب جدی نبیند و کار با ظرافت و دقت به سرانجام برسد.

– هزینه این روش، نسبت به روش ارتودنسی کمتر است و زمان بسیار کمتری می‌برد، اما تراشیدن دندان جلو، همیشه و مناسب همه افراد نیست تشخیص نحوه درمان با متخصص ارتودنسی می باشد.

– ردیف کردن با استفاده از تراشیدن دندان، روشی بدون درد است، زیرا اصلاح و تراشیدگی سطحی است.

– این روش با رفع هم پوشانی، احتمال ابتلا به بیماری‌های لثه را نیز کاهش می‌دهد.

مراقبت های بعد از درمان تراشیدن دندان جلو 

دکتر ژاله کارامد افزود: آنچه افراد باید به آن توجه زیادی کنند، مراقبت پس از درمان است‌. در نهایت متخصص مرتب کردن دندان، به افرادی که از روش تراشیدن دندان جلو استفاده کرده‌اند این توصیه‌ها را خواهد داشت:

– از نوشیدنی‌هایی مثل چای و قهوه کمتر استفاده شود.

– روزی دو بار مسواک زده شود.

– سیگار ترک شود.

در صورت رعایت موارد مذکور، دندان ترمیم‌شده همچنان زیبا خواهند ماند ودچار تغییر رنگ و لک نخواهند شد.


پاسخ دهید