با کمر درد و بی اختیاری ادرار چه کنیم؟

0

آیا رابطه ای وجود دارد؟ بی اختیاری در ادرار اغلب یک نشانه از یک مشکل بزرگ است. بی اختیاری در ادرار ناشی از عفونت های مکرر ادراری، یبوست، بارداری، زایمان و سرطان پروستات است. محققان می گویند فعال شدن عضلات شکم تپلوی شما ممکن است باعث درد کمر شود. کسانی که عضلات آن ها توانایی نگه داشتن ادرار را ندارد به درستی نمی توانند آن را آزاد کنند. اطلاعات در مورد بی اختیاری و اتصال ممکن است به کمر درد منجر شود. درد ممکن است نشانه ای از بی اختیاری باشد.

انواع بی اختیاری:

بی اختیاری استرس:

گاهی اوقات علائم بی اختیاری به نوع UI شما بستگی دارد و زمانی که شما می خندید یا عطسه می کنید یا ورزش انجام می دهید، ناگهان فشار به مثانه ی شما وارد می شود.

بی اختیاری ادرار کردن:

افراد نیاز شدید به ادرار کردن دارند و کنترل ادرار را از دست می دهند. این افراد نیاز به ادرار کردن مکرر دارند.

بی اختیاری سر ریز:

زمانی مثانه شما خالی نیست شما ممکن است قطره قطره ادرار را تجربه کنید.

بی اختیاری کاربردی:

یک مشکل جسمی یا روانی توانایی شما را برای رسیدن به یک سرویس بهداشتی وادار می کند.

مجموع بی اختیاری:

اگر شما قادر به نگه داشتن ادرار هستید شما ممکن است بی اختیاری کل داشته باشید.

پژوهش ها:

محققان در حال مطالعه ی درد و تأثیر بی اختیاری در ادرار هستند. خانم های چاق و مادران در حال زایمان به احتمال زیاد مسائل مربوط به UI را تجربه می کنند.

عوامل خطرناک برای کمر درد و بی اختیاری:

چاقی:

وزن اضافی به پشت شما فشار می آورد و به بی اختیاری ادراری منجر می شود. در طول زمان استرس اضافی عضلات مثانه را تضعیف می کند.

سن:

کمر درد همراه با بالا رفتن سن رایج تر است.

سایر بیماری ها:

برخی از شرایط مانند ورم مفاصل و دیابت می تواند منجر به کمر درد و بی اختیاری شود و افسردگی و اضطراب را به دنبال دارد. این ریشه های عصبی سیگنال های مغز را دریافت و ارسال می کنند که مثانه و روده ی شما را تحت تأثیر قرار می دهد. پارگی دیسک ممکن است بر ریشه های عصبی فشار وارد کند و به درد پشت منجر شود. التهاب می تواند به ناراحتی و درد مزمن منجر شود. تنها راه ممکن مراجعه به پزشک است. تصویر برداری و اشعه ایکس این علائم را از بین می برند.

درمان های رایج برای کمر درد عبارتند از:

داروهای ضد درد، تغییر در شیوه ی زندگی، ورزش، درمان های فیزیکی، و درمان های جدی جراحی ممکن است نیاز باشد. شما می توانید تمرین کنید که مثانه خود را آماده کنید که ادرار را مدت طولانی تری نگه داری کند. تمرینات عضلات لگنی، تجویز داروها برای کمک به شل شدن عضلات مثانه است.

دکتر سلام


پاسخ دهید